Ayhan 8 Ocak 2016 Tanıtım

LAZER EPİLASYON KONUSUNDA BİLİNMESİ GEREKENLER

Lazer epilasyonda farklı lazer sistemleri sayesinde bir çok kıl tipi ve ten rengi zerinde başarı elde edilmektedir. Bu şekilde bir çok hastanın kıllarından kurtulması sağlanır.

Lazer Epilasyonda Kullanılan Lazer Sistemleri Nelerdir?

Lazer epilasyonda kullanılan lazer sistemleri,

-Alexandrite Lazer
– Nd:Yag Lazer
– Diyot (diode) Lazerdir.

Lazer Sistemlerinin Farkı Nedir?

Lazer sistemlerini birbirinden farklı kılan özellik, lazer ışınlarının dalga boylarıdır. Farklı dalga boyları farklı hastalarda başarı elde edilmesini sağlar.

Bu farklar şu şekildedir;

Alexandrite lazer: Alexandrite lazer epilasyon, 755 mm dalga boyuna sahiptir. Bu özelliği ile Alexandrite sadece beyaz kadar açık renkte olan ten renkleri ve koyu kıl renkleri üzerinde etkilidir.

Alexandrite Lazerin Kullanım Alanlar Nedir?

Alexandrite lazerin kullanım alanı,

– Kol altı
– Tüm bacak
– Genital bölge
– Sırt
– Kulak, burun

Tüm vücut lazer epilasyon
– Kollar, eller, ayaklar… Kısacası istenmeyen tüylerin olduğu tüm alanlar.

 

Nd:Yag lazer: Nd-Yag lazer, 1064 mm dalga boyuna sahiptir. Bu özelliği ile Nd:Yag lazer bu özelliği sayesinde hemen hemen tüm ten renkleri üzerindeki tüm kıl tipleri için çözüm sağlar.

 

Nd:Yag Lazerin Kullanım Alanları Nelerdir?

Nd:Yag lazer istenmeyen kılların olduğu tüm bölgelerde kullanılır. Özellikle erkeklerdeki,

– Sırt
– Ense
– Kulak ve göğüs gibi bölgelerde başarı oldukça yüksektir.

Diyot (Diode) lazer: Diyot lazer 810 mm dalga boyuna sahip olan lazer sistemidir. Diode lazer, bu özelliği ile doğal olan tüm renkleri üzerindeki zayıf kıllariçin başarılırdır.

 

Diyot (diode) Lazerin Kullanım Alanları Nelerdir?

Diyot lazerin kullanım alanları istenmeyen tüylerin kümelendiği tüm alanlar olsa da,

– Yüz
– Boyun
– Dekolte
– El ve ayak gibi bölgelerde başarı oldukça yüksektir.

Lazer Epilasyon Esnasında Ne Hissedilir?

Lazer epilasyon esnasında, ısı ve az derecede acı veya ağrı hissedilir. Bu hisleri önlemek adına ve olası deri reaksiyonlarını engellemek için lazer sistemlerinin soğuk hava üfleyen özel aparatları kullanılır. Acı eşiğinin düşük olduğunu belirtilen ve işlemin acısından çekinen hastalara ise lokal anestezi kremleri uygulanır.

 

Lazer Epilasyon Kaç Seans Yapılır?

Lazer epilasyon tedavisinde seans sayısı ancak hangi lazer sistemi ile uygulama yapılacağına ve uygulama alanındaki kıl yoğunluğuna bağlı olarak belirlenebilir Ortalama bir kıl problemi en az 5 seansta çözümlenebilmektedir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...
Yazar :

Elektrik-Elektronik mühendisiyim. 2 yıldır bu blogda yazıyorum. Ve 6 aydır aktif olarak internet siteleri yönetiyorum. Kişisel olarak da teknoloji ve fotoğrafçılıkla ile ilgileniyorum.Beni sosyal medya hesaplarım üzerinden takip edin:

YORUMLAR

Daha fazla Tanıtım
mentor_ana1_0
GİRİŞİMCİLİĞE BAKIŞ

GİRİŞİMCİLİĞE BAKIŞ Merhaba değerli okurlarımız, bugün, günümüz girişimcilik, ticaret ve iş dünyası adına söyleyeceklerimizle para kazanma faaliyetlerine başka bir açıdan...

dogal-gogus-buyutme-nasil-olur-7858851_x_3272_o
Göğüs Büyütme Ameliyatı

GÖĞÜS BÜYÜTME (MEME BÜYÜTME) AMELİYATI                 Meme Büyütme Nedir ? Göğüslerinin büyüklüğünden ve hacminden şikayetçi olan memelerinin yeteri kadar hacimli,...

Kapat