Ayhan 12 Aralık 2016 Tanıtım

Lazer Epilasyon vücutta istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmayı sağlayan bir epilasyon yöntemidir. Basitçe açıklamak gerekirse lazer epilasyon istenmeyen tüylerin köklerinin lazer ışığı ile yakılıp yok edilmesi işlemidir. Ancak istenmeyen tüylerden kalıcı ve sağlık olarak kurtulmak için işlemin çok dikkatli yapılması gerekmektedir.

Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon nasıl yapılır? Kısaca anlatmak gerekirse Cilt uzmanı tarafından elle kontrol edilen lazer cihazı aracılığı ile tüylü bölgeye lazer enerjisi gönderilir. Tüy köklerine ulaşan bu enerji, köklerin tüy uzatma işlevini kaybetmesini sağlar. Ancak tüy köklerine ulaşan lazer ışığı sadece o anda uzayan tüylere etki edebildiğinden; başarılı bir sonuç alabilmek için ortalama 4-5 seans lazer epilasyon uygulamasına ihtiyaç duyulmaktadır. Seanslar arasındaki süre uygulanan bölgeye göre değişmekle beraber 4 ila 8 hafta arasında değişmektedir.

Lazer epilasyon kullanım alanları gözlerin özel bir gözlükle korunması kaydıyla, göz kapakları dışında istenmeyen tüylerin bulunduğu herhangi bir vücut bölgesi olabilir. Seansların uzunluğu uygulama bölgesine ve kullanılan cihaz özelliklerine göre değişmekle beraber yüz gibi küçük alanlarda 1 ila 6 dakika, bacaklar gibi daha büyük alanlarda 1 saate kadar olabilmektedir.

Lazer epilasyonun faydaları arasında vücutta bulunan istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmak başta olmak üzere, tekrar tüy çıksa bile; çıkan tüylerin en az oranda ve açık renkte uzaması ve geniş alanlara yayılmış tüylere uygulandığında başarı sağlanmasıdır.

Ancak bu tür uygulamalarda faydaların olduğu gibi zararlarında olabileceği unutulmamalı, lazer epilasyon yaptırılmaya karar verildiğinde bir takım riskler göze alınmalıdır. Bu tedavi çok uzun yıllardır uygulanmadığından 40-50 yıl sonra herhangi bir yan etki ortaya çıkıp çıkmayacağı bilinmemektedir, bu da bir dezavantaj olarak nitelendirile bilinir. Ayrıca yanlış uygulandığında cilt üzerinde hafif yanıklara ve bozulmalara sebep olabilir. Bu nedenle uygulama merkezinin seçimi çok önemlidir.

Bakınız: Ankara Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon yapılmasına karar verildiğinde öncelikle doktor tarafından gerekli incelemeler ve gerekiyorsa tahliller yapılmalıdır. Daha sonra uygulamadan en az 3 hafta öncesine kadar direkt tüy köküne yönelik başka epilasyon yöntemleri (ağda-cımbız-iple alma gibi) ya da tüy sarartma yöntemleri kullanılmamalıdır. Lazer epilasyon uygulaması sonrasında ciltte güneş yanığına benzeyen hafif yanma hissi ve kızarıklık oluşabilir, ancak bu etkilerin birkaç saat içinde geçmesi beklenir.

Sonuç olarak Lazer epilasyon bu alanda uzman bir doktor tarafından veya onun gözetiminde uygulandığında normal şartlar altında herhangi bir problem yaşanmadan uygulanabilecek kalıcı ve etkili bir epilasyon yöntemidir ve kişilere hijyenik anlamda ve kozmetik olarak çok büyük rahatlık sağlamaktadır.

Detaylı Bilgi : Lazer Epilasyon Ankara

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...
Yazar :

Elektrik-Elektronik mühendisiyim. 2 yıldır bu blogda yazıyorum. Ve 6 aydır aktif olarak internet siteleri yönetiyorum. Kişisel olarak da teknoloji ve fotoğrafçılıkla ile ilgileniyorum.Beni sosyal medya hesaplarım üzerinden takip edin:

YORUMLAR

Daha fazla Tanıtım
Dudak Dolgusu
Hyaluronik Asit Bazlı Dudak Dolgusu

Genetik eğilim ve yaşlanma cildin elastikiyetini kaybetmesine neden olur. Bu durum da çeşitli estetik operasyon ya da müdahaleler ile genç...

Kürtaj
Kürtajla İlgili Gerçekler

İstenmeyen gebeliklerin sonlandırması için kullanılan işlemin genel bir adıdır “KÜRTAJ”. İstenmeyen  gebelik  olduğunda  yada tıbbi sebepler ile bir kürtaj gerektiğinde...

Kapat