Ayhan 20 Temmuz 2015 Kişisel

Bilenler bilir, ben İzmir’liyim ve tüm hayatım boyunca İzmir‘de yaşadım. Ancak ara sıra kuzenlerimi ve akrabalarımı ziyaret amacı ile Bursa‘ya gidiyorum. Bu seferki ziyaretim bayramla karışık oldu. Aslında planlarım farklıydı. Bayramda gidecektim. Ancak bir cenaze nedeniyle önceden gitmek zorunda kaldım. Ve bayrama kadar orada vakit geçirdim. Aslında yıllardır Bursa’ya gidiyorum ama neredeyse hiç Bursa merkeze gitmezdim. Çünkü dayım İnegöl‘de yaşıyor ve İnegöl ile Bursa arası mesafe neredeyse 1 saat. Ancak bu sefer kuzenimde kaldım ve Bursa‘yı kısa süre gezme fırsatı edindim ve izlenimlerimi sizlerle aktarmaya karar verdim.

Yeşil Bursa

Yeşil Bursa

Yeşil Bursa lafı doğru mu?

Bilenler bilir, Yeşil Bursa lafı sürekli söylenir. Peki bu ne kadar doğru ? Bir abartma mı yoksa hakikatı var mı? Aslında göreceli bir kavram bu. Çünkü sanırım Karadeniz ile kıyaslandığında taş yığını olarak sayılacak Bursa, İzmir ve İstanbul ile kıyaslanırsa, evet Yeşil Bursa olur. 3 Gece kaldığım süreçte her akşam gittiğim mekanlar ağaçların arasında ve Temmuz ayında serindi. Kuzenim üzerine şal bile aldı. Siz değerlendirin havayı.

Şehrin bu yapısından kaynaklı sanırım, tüm kafeler ve mekanlar bir çay bahçesi havasında. Son gece gittiğimiz Simit Sarayı bile dere kenarına kurulmuş ve bir aile çay bahçesi edasında çalışıyor :)

Şehirde ise en dikkat ettiğim nokta insan trafiği oldu. İnsanlar üzerinize üzerinize geliyor. kalabalık ondan diyeceğim ama İzmir daha kalabalık olmasına rağmen insanların birbirine saygısı daha fazla. Bursa’da insanlara çarpmamak için dura dura gitmek zorunda kaldım gerçekten. Biraz önünüze bakın ya :)

Dere Bahçe

Bursa’ya giderseniz size önerebileceğim mekan Derebahçe olacaktır. Doğanın içinde, akan dere yanında içilen çayın keyfi bir başka. Temmuz ayında gece hafif bir ürperti bile hissedeceksiniz.

Neyse hadi benden bu yazılık bu kadar. Uzun süredir bir yazı girememiştim. Bursa’yı anlatmak istedim sizlere. Belki sizler de mutlaka şurayı gör deiğiniz mekanları yazarsanız, diğer ziyaretimde de oralara giderim.

,
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...
Yazar :

Elektrik-Elektronik mühendisiyim. 2 yıldır bu blogda yazıyorum. Ve 6 aydır aktif olarak internet siteleri yönetiyorum. Kişisel olarak da teknoloji ve fotoğrafçılıkla ile ilgileniyorum.Beni sosyal medya hesaplarım üzerinden takip edin:

YORUMLAR

  1. 2 sene ago  

    Bursa’yı çok merake diyorum. Çok güzel bir yazı olmuş teşekkürler

Daha fazla Kişisel
AyhanKorkmaz.Net
AyhanKorkmaz.Net Yeni Yüzü ile Karşınızda

Herkese Merhaba, Uzun süredir çok fazla yazı yazamadığım blogumu artık çok daha aktif kullanmaya karar verdim. Zaten bir süredir içerik...

Sony Xperia Z2
Telefon Değiştirdim!

Merhaba Arkadaşlar, Uzun bir süre aranın ardından tekrar yazmaya başlayacağım. Geçen süre içinde sitenin temasını değiştirdim. Sizlerden bu konuda görüş...

Kapat