Ayhan 6 Haziran 2016 Tanıtım

Son yıllarda değişen ekonomik nedenlerden dolayı yurt içi ve yurt dışında değişen fiyata firma olarak taban fiyat koyduk.

2016 yılının Ocak, Şubat, Mart, Nisan ve Mayıs ayları içerisinde bir hayli değişen ekonomik gündem nedeni ile her alanda olduğu gibi orman ürünleri piyasasını da etkilemiş durumda. Ekonomik değişimlerin bir hayli hızlı değişimleri nedeni ile yaşanan dalgalanmalar ile doğru orantılı kereste pazarında da bir değişiklik gözlemlendiği görülmektedir.

Ukrayna ülkesinden getirmekte olduğumuz ve sektör tarafından da Ukrayna kereste olarak adlandırılan kalite yapısı diğer çeşitlerine göre epey farklılık gösteren üründe de hızlı inişler ve düşüşler görülmektedir. Sektörün bu durumdan şimdilik ani bir dalgalanma yaşadığı gözlemlenemese de, uzun vadede önemli bir unsur olacağı ve kaygılar yaratacak gibi görülmektedir.

Kereste Orman Ürunleri

Kereste Orman Ürunleri

Orman Ürünleri Fiyatlarında Değişime Son

Dünya üzerinde bilenen en büyük ilk 3 ağaç yetiştiren ülke olsak da, ülkemize pek fazla katkı sağlamamaktadır. Bunun nedeni ise; ülkemizde, diğer ülkelerin kalitesine ve verimine sahip orman sahalarımızın olmayı ve yetişen ağaçlarında yakacak olarak değerlendirilmesidir. Ülkemizde orman sahalarında yetiştirilen ağaçların %32’si kesilerek yakacak olarak değerlendirilmektedir. Gerçekleştirilmiş olduğumuz ithalatımız ise %45 civarındadır. Hal böyle olunca Ukrayna’dan ülkemize gelen keresteler kadar kaliteli ve çok rağbet gören bir ürün olmamaktadır. Ukrayna ülkesinden getirmiş olduğumuz keresteler hakkında daha fazla bilgi edinmek için Orman Ürünleri yazısının üzerine tıklayarak fiyatlar ve hizmet koşullarını inceleyebilirsiniz.

Orman ve Su İşleri İle Bakanlığı İle Ortak Proje

Ağaç ve orman ürünleri alanı her ne kadar Türkiye içinde büyüse de, daha iyi kalkınabileceğimiz AR-GE çalışmaları hayata geçirilmelidir. Firma olarak son yıllarda epey bir ağırlık vermiş olduğumuz Gebze kereste ithalatı ve ihracatından çok iyi olumlu sonuçlar almış bulunmaktayız. Bünyemizde Kocaeli’nin Gebze ilçesinde bulunan kereste sanayisine gerçekleştirmiş olduğumuz hizmetler ile marka ve ismimiz neredeyse tüm sektör tarafından bilinmektedir. Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın açıklamış olduğu istatiksel verilerine göre en çok orman ürünleri ithalatı ve ihracatı Gebze kereste sanayisinden ve ikitelli keresteciler sitesi üzerinden olduğunu belirtmiştir. Yine Gebze kereste yazısının üzerine tıklayarak detaylı çeşitler ve fiyatlar hakkında bilgi edinebilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...
Yazar :

Elektrik-Elektronik mühendisiyim. 2 yıldır bu blogda yazıyorum. Ve 6 aydır aktif olarak internet siteleri yönetiyorum. Kişisel olarak da teknoloji ve fotoğrafçılıkla ile ilgileniyorum.Beni sosyal medya hesaplarım üzerinden takip edin:

YORUMLAR

Daha fazla Tanıtım
Aamir Khan
Jason Statham mı? Aamir Khan mı?

Oldukça iddialı bir başlıkla karşınızda olduğumuzun farkındayız. Ancak siz değerli okurlarımız için yaptığımız detaylı analizler ve ortak özellikleri bulma yöntemleri...

SEO
SEO Uzmanları Hangi SEO konularına hakim olmalıdır ?

Günümüzde artık hemen hemen her alanda arama motorlarında üst sıralarda yer alabilmek için ciddi bir rekabet var. Bir çok web...

Kapat