Ayhan 10 Aralık 2016 Tanıtım

Karın duvarının şekillendirilmesi için günümüzde kullanılan başlıca plastik cerrahi yöntemlerine bakarsak, mevcut yağlanma, sarkma ile cildin esneklik durumuna bağlı başlıca liposuction yani yağ emme ve abdominoplasti yani karın germe ameliyatı yönetimi ilk sıralardadır. Günümüzün vazgeçilmezi sürekli haberlerde olan bu iki yöntem de çok sık yararlanılan karın duvarı şekillendirme tedavilerindendir. Liposuction’a baktığımızda günümüzün en sık uygulanmakta olan estetik cerrahi ameliyatı olmakta ve abdominoplasti ( karın germe ameliyatı) ise estetik cerrahi sıralamasında altıncı sırada bulunmaktadır.

Karin Germe

Karin Germe

Peki ya Abdominoplasti ile Liposuction arasındaki farklılıklar nelerdir?

Abdominoplasti ( Karın Germe Ameliyatı) gibi liposuction ( yağ emme) da aynı şekilde karın duvarının yeniden şekillendirilmesinde çok sık kullanılan bir yöntemdir. Liposuction yani yağ emme yönteminde karın duvarındaki fazla yağ aspirasyon yani emme yöntemi ile çıkarılır, lakin ünlülerin çoğunda gördüğümüz üzere buna karşın deri alınmamaktadır ve karın duvarı kasları liposuction ile sıkılaştırılmamaktadır. Bu sebepten ötürü liposuction girişimi, karın derisinin esnekliğini yitirdiği ve sarkmadığı ve bununla beraber karın duvarı kaslarının gevşeyip karnın gergin görünümünü yitirmediği kişiler için uygulanır.

Abdominoplasti den sonraki iyileşme dönemi nasıldır?

Abdominoplasti ameliyatı yapıldıktan sonra hasta ya ameliyat ile aynı gün eve çıkabilir ya da belki bir gün hastanede kalabilir. Ameliyatın ertesi günü hasta rahatlıkla yürümeye başlayabilir. Yaklaşık üç ile dört gün sonra evden dışarı istediği gibi çıkılabilir. Ancak kişinin çalışabilmesi ve işe gidebilmesi için en az iki hafta dinlenmesi gerekmektedir. Lakin en büyük sıkıntı olan ameliyat izi  yaklaşık beş hafta içinde belirginliğini yitirir ve yaklaşık yedi ay içinde az görünür bir hale gelir.

Abdominoplasti için Gerekli Olan Ücret Ne Kadardır?

Özellikle İstanbul’ da bu işi yapabilen fazla cerrah bulunmaktadır. Karın germe ameliyatı nüfusun yüksek olduğu İstanbul’ da fazla kişi tarafından yaptırılmaktadır. Karın germe fiyatları işlemin liposuction ile beraber yapılıp yapılmayacağına bağlı olarak da değişmektedir. Abdominoplasti için fiyat ise hastadan hastaya değişmektedir. Belirli bir ücret yoktur kişinin karnı ne kadar esnekliği kaybetmiş ve yağlanmışsa ücret ona oranla artmaktadır.

Bakınız : Karın Germe Fiyatları

,
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...
Yazar :

Elektrik-Elektronik mühendisiyim. 2 yıldır bu blogda yazıyorum. Ve 6 aydır aktif olarak internet siteleri yönetiyorum. Kişisel olarak da teknoloji ve fotoğrafçılıkla ile ilgileniyorum.Beni sosyal medya hesaplarım üzerinden takip edin:

YORUMLAR

Daha fazla Tanıtım
Göğüs Büyütme
Göğüs Büyütme Ameliyatı nedir?

Göğüs büyütme ameliyatı bir kadının göğüs boyutunu, şeklini veya dolgunluğunu değiştirmek için yapılan ameliyattır. Hastanın istediği boyutlarda göğüslere sahip olmasını...

Lipoliz
LAZER LİPOLİZ NEDİR? LAZER LIPOSUCTION’DAN FARKI NEDİR?

Lazer lipoliz uygulaması yoğunlaştırılmış ve odaklanmış lazer ışınları vasıtasıyla kişinin vücudunda bulunan istenmeyen yağ hücrelerinin ısıtılması yoluyla yok edilmesi işlemidir....

Kapat