Ayhan 15 Ağustos 2015 Dizi

Genelde bu tip yazılar Yabancı Diziler olarak bitiyor. Bunun farkındayım ve bir farklılık yaparak izlemenizi önerdiğim yerli dizileri sıraladım. Tabii ki önereceğim diziler yayından kalkmış durumda. Olsun internet var nasıl olsa değil mi? Bu arada alışılmış olan yazıma da aşağıdam ulaşabilirsiniz.

 

:: Takip Ettiğim Yabancı Diziler

1 – İşler Güçler

İşler Güçler

İşler Güçler

Evet listede olması gereken dizilerden biri de kesinlikle İşler Güçler dizisidir. Ahmet Kural, Murat Cemcir ve birazda Sadi Celil Cengiz‘in gerçek isimleriyle oynadıkları gerçek bir komedi dizisi olan İşler Güçler,  Türk dizileri izlenmez mottosunun hakkından gelmeyi başarmıştır.

Bana göre bu dizinin yıldızlarından biri de Burak Satıbol ve Ayhan Taş‘tır. Aslında Mahşer-i Cümüş ile tanıdığımız ikili, diziyle beraber televizyon yapımları için de tanınmış oldu.

2 – Behzat Ç.

Behzat Ç.

Behzat Ç.

Elbette Behzat amirimiz olmadan liste tamamlanamazdı. Özellikle felsefesini kavradıysanız zevkle oturup izlemek kalıyor genelde. Eğer gerçekten izlemediyseniz, ya bu izlenirmi diyorsanız yazıyı bitirir bitirmez bakmanız gereken bir dizidir.

3 – 5 Kardeş

5 Kardeş

5 Kardeş

Belkide bu listede adını bile duymadığınız bir yapım. Çünkü dizi aslında daha bir yılını doldurmadan yayından kaldırıldı. Neden derseniz susmadılar, inandıklarını söylediler.  Hem de ne güzel söylediler. Bunun yanında dizi o kadar sıcak ki, izlerken sürekli sırıtacaksınız. Çünkü izlediğiniz an mutlu olacaksınız.

4 – Avrupa Yakası

Avrupa_Yakası

Avrupa_Yakası

Biraz daha eskilere gitmek gerekliydi. Çünkü bana göre bu listede olması geken dizilerin başında geliyor. Hatta belki de Türk dizi tarihinin en iyi dizilerinden biridir. Hiçbir şey olmasa da hayatımıza Burhan Altıntop efsanesini soktular.

5 – Kardeş Payı

Kardeş Payı

Kardeş Payı

Son dönemlerin en kaliteli dizilerinden biridir kesinlikle. İşler Güçler  dizisinin ardından girişilen proje riskli olmasına rağmen efsane bir yapım olarak yayın hayatına son verdi.  Bu listeyi bu diziyle sonlandırmak da düşünceme çok uyuyor.  Ne diyeyim, izlemediyseniz çok şey kaybetmişsiniz.

Bu yazımda sizler için izlemenizi önerdiğim yerli diziler listesi hazırladım. Listeye tabii ki birçoğunuz Leyla ile Mecnun dizisini ekleyecektir. Ancak ben izlemediğim için eklemedim.

,
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Yazar :

Elektrik-Elektronik mühendisiyim. 2 yıldır bu blogda yazıyorum. Ve 6 aydır aktif olarak internet siteleri yönetiyorum. Kişisel olarak da teknoloji ve fotoğrafçılıkla ile ilgileniyorum.Beni sosyal medya hesaplarım üzerinden takip edin:

YORUMLAR

  1. 2 sene ago  

    Bu aralar bende de bir dizi izleme merakı oldu. Yerli dizi olarakta sanırım Behzat Ç.’ye başlayacağım. Bir yerli bir yabancı dizi benim için yeterli:)

Daha fazla Dizi
Takip Ettiğim Yabancı Diziler
Takip Ettiğim Yabancı Diziler #1

Eskiden ben hiç böyle değildim. İşim olmazdı yabancı dizilerle. Bir sene öncesine kadar Game of Thrones izlememek için diretiyordum kendimi....

Kapat