Ayhan 20 Haziran 2016 Kişisel

Uzun bir süredir bu konuyu ele almak istiyorum aslında ama nedendir bilmem bir türlü fırsat yaratıp değerlendiremedim. Hazır aklıma gelmişken ele almak istiyorum. Çünkü kişisel olarak bu tarz yazılara önem veriyorum. Bu tarz yazılar sayesinde farklı uygulamalar ve oyunlar keşfetmek mümkün oluyor. Bazen de önem vermediğimiz uygulamaların ne kadar işlevsel olduğunu anlıyoruz. Bildiğiniz gibi yakın zamanda iPad satın aldım. Ben de bu yazımda iPadimde bulunan uygulamalar listesi hazırlamak istedim.
Sonunda iPad Aldım

iPad’imde Bulunan Uygulamalar

iPadimde Bulunan Uygulamalar

iPadimde Bulunan Uygulamalar

Aslında iOS ekosistemine daha önceden iPhone 5 ile bir deneme şansı bulmuştum. Ancak iPad gerçekten farklı bir dünya ve bu nedenle biraz şaşırdım diyebilirim. Daha çok yeni sayılırım ve eksiklerim de vardır mutlaka. Neyse fazla da uzatmadan başlayayım.

1 – Sosyal Medya Uygulamaları

Evet bu sekme için daha fazla detaya girmeye gerek yok herhalde. Kullandığım tüm sosyal medya platformları ile ilgili uygulamaları kullanuyorum. Ancak açıkçası burada büyük bir şokla karşılaştım.

iPad için İnstagram uygulaması yok. Sadece iPhone için olanı kullanabiliyorsunuz. Ve görüntü çok kötü !

2 – Banka Uygulamaları

Kullandığım bankaların uygulamaları ilk yüklediğim uygulamalar oldu. Bu konuda da biraz sıkıntı var. Enpara iPad uygulaması bulunmuyor ve bence büyük bir eksiklik.
Neden Enpara Kullanmaya Başladım

3 – Evernote

Evet not tutmak için kullanabileceğiniz en iyi uygulamayı bu büyük ekranlı mobil cihazda kullanmamak olmazdı değil mi? Ben de aktif olarak kullanıyorum. Sonuçta kullanılması gereken iPad uygulamaları arasında başı zorlar.

4 – Pocket

İnternette sürekli içerikleri okuyan biriyseniz sizin işinize yarayacak uygulamaların başında Pocket geliyor. uygulama sayesinde okumak isteyip vakit bulamadığınız yazıları saklayıp sonra okuma fırsatına erişiyorsunuz.

5 – WordPress

Evet WordPress çıkardığı uygulama ile bizlere bir güzellik yaptı. Uygulama üzerinden yazı yazabilir, istatistikleriniz kontrol edebilir, yorumları onaylayıp cevaplayabilirsiniz. Anlayacağınız her WordPress kullanıcısının kullanması gereken bir uygulama.

6 – Feedly

Sonuçta hali hazırda bir blog yazarıyım ve diğer blog yazarlarını da takip etmem gerekiyor. Feedly sayesinde istediğim blogları RSS üzerinden takip edebiliyorum.
Feedly Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

7 – Flipboard

İnternet üzerinden yazılar okumak isteyen kişiler için hazırlanmış yegane uygulamaların başında geliyor. İçerikleri önünüze dergi formatında getiriyor. Üstelik sosyal medya hesaplarınızı da ekleyip tüm interneti önünüze koyabilirsiniz. Hem bu uygulama sayesinde İnstagram’ın eksikliği bir nebze kapanıyor.

8 – Instaflash Pro

iPhone 5 kullanırken almıştım ve şimdi buraya da yükledim. Güzel bir fotoğraf düzenleme uygulaması. Değerlerle oynayarak çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Hemen bir örnek vereyim.

 


Şimdilik aktif kullandığım uygulamalar bu kadar. Sizlerin de bana önerebileceğiniz uygulamalar varsa yorumlar kısmında alırım :)

,
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Yazar :

Elektrik-Elektronik mühendisiyim. 2 yıldır bu blogda yazıyorum. Ve 6 aydır aktif olarak internet siteleri yönetiyorum. Kişisel olarak da teknoloji ve fotoğrafçılıkla ile ilgileniyorum.Beni sosyal medya hesaplarım üzerinden takip edin:

YORUMLAR

  1. 6 ay ago  

    Güzel uygulamalar teşekkürler :)

Daha fazla Kişisel
Neler Yapıyorum
Neler Yapıyorum ?

Son zamanlarda gerek sıcaklar, gerekse kişisel uğraşlarım nedeniyle blog yazılarıma ara vermek zorunda kaldım. Aslında tabii ki bir zorunluluk değildi...

Gruppal Gorsel
Düşlediğiniz tatilin doğru adresi: Gruppal

Düşlediğiniz tatilin doğru adresi: Gruppal Hepimizin aklında ayrıcalıklı, konforlu ve huzur dolu bir tatil var. Peki hayalinizdeki tatili gerçekten bulabiliyor...

Kapat