Ayhan 8 Mart 2017 Tanıtım

Türkiye’nin dört bir yanında inşa edilen yeni üniversitelerin çoğunda inşaat mühendisliği bölümünün bulunması, dolaylı yoldan puanların düşmesine ve inşaat mühendisi olmanın biraz daha kolay hale gelmesine de yol açmış bulunuyor. Hal böyle olunca yeni mezun olan inşaat mühendislerinin iş bulma ihtimali de azalıyor. Bu gibi durumlarda kişilerin kendini geliştirmesi, nitelikli bir mezun haline gelmesi önem taşıyor.

inşaat

inşaat

Şayet siz de inşaat mühendisliği bölümünden mezun olduysanız, takip edilesi birçok inşaat sitesini her gün ziyaret ederek sektörün nabzını tutmaya başlayabilirsiniz. Ülkemizde ve dünyada inşaat mühendisliğini ilgilendiren birçok yeni gelişme ilk olarak bahsi geçen inşaat sitelerinde yayınlanır. Böylece rakipleriniz arasından sıyrılabilmeniz çok daha kolay hale gelir.

Özellikle son dönemde hayli revaçta olan kentsel dönüşüm projeleri, ülke ekonomisinin lokomotifi olmaya da devam ediyor. Her geçen gün büyüyen inşaat sektörü ekonominin dopingi olarak nitelendirildiği için inşaat mühendislerine de bu meyanda büyük iş düşüyor. Kendini geliştirmiş, yerli ve yabancı inşaat sitelerini takip ederek gelişmelere vakıf olan inşaat mühendisleri çok yüksek ücretler karşılığında iş bulabiliyorlar. Her geçen gün bir yenisi kurulan inşaat firmaları, yeni mezunları istihdam ederek gençlerin kendilerini geliştirmelerine de olanak sağlıyor.

En son çıkan deprem yönetmeliklerinden haberdar olmak, kot ve dilatasyon gibi teknik terimler hakkında detaylı bilgiye ulaşmak, hatta beton metreküp hesabını tek başınıza yapmak istiyorsanız siz de aykutozdemir.com.tr’in ziyaretçileri arasındaki yerinizi alabilirsiniz. Doğru ve güncel bilgiye ulaşabileceğiniz en nitelikli inşaat blogları arasında gösterilen bu web sitesi, kendisi de bir inşaat mühendisi olan Aykut Özdemir tarafından yönetiliyor.

Yeni mezunsanız ve nasıl iş bulabileceğiniz hakkında fikir sahibi değilseniz, bu muhteşem bilgi kaynağında yer alan içeriklerde listelenen tavsiyelere kulak vermenizde fayda olabilir. Keza bayan bir inşaat mühendisiyseniz, mesleğinizden karşılaşacağınız zorlukları öğrenmek için de aykutozdemir.com.tr’den bilgi alabilmeniz mümkün.

Sitede okuduğunuz tüm içeriklerin altına yorum atarak geri dönüşler yapabilir, varsa aklınıza takılan soruların cevabını bulabilirsiniz. Beğendiğiniz içerikleri Facebook ve Twitter gibi sosyal ağlardan paylaşarak arkadaşlarınızın haberdar olmasını sağlayabilmek de yine sizin elinizde.

, ,
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...
Yazar :

Elektrik-Elektronik mühendisiyim. 2 yıldır bu blogda yazıyorum. Ve 6 aydır aktif olarak internet siteleri yönetiyorum. Kişisel olarak da teknoloji ve fotoğrafçılıkla ile ilgileniyorum.Beni sosyal medya hesaplarım üzerinden takip edin:

YORUMLAR

Daha fazla Tanıtım
Almanca Bilen İş
Almanca Öğrenerek İş Bulabilirsiniz

Geçen zamanla beraber üniversite mezunlarının bile iş bulabilmesi içi çeşitli farklılıklar yaratması gerekliliği, uzmanlarca sürekli söyleniyor. Çünkü artık çok daha...

Artemis
Dünyanın yedi harikasını inceledim

Giriş Selamlar, Bilirsiniz antik yapıları, kültürü ve sanatı severim. Bunu bir programcı olarak söyleyebilirim ki eski insanların yaşantıları, kültürü ve...

Kapat