Ayhan 9 Nisan 2017 Girişimcilik

Aslında bu yazıyı yazma fikri, her pazar günü olduğu gibi izlediğim yeni Barış Özcan videosu sonrası aklıma yerleşti. Kısaca anlatmak gerekirse videoda asansör sessizliği konusu ele alınıyordu. Buradan nasıl oldu da aklıma bu konu geldi açıkçası bende çok bilemiyorum ancak hazır aklıma gelmişken sizinle de paylaşmak istedim. Gerçekten Türkiye’de VR Spor salonlar var mı ? Eğer varsa yorumlarda bildirirseniz sevinirim. Neyse dilerseniz devam edeyim.

VR Spor Salonu

Artık kaçınılmaz bir yola girdik ve VR olayının suyu çıkarılana kadar önümüze ısıtıp ısıtıp koyacaklar. Madem öyle neden gerçekten işe yarar bir şekilde kullanmıyoruz. Biliyorsunuz spor salonlarında koşu bandı, bisiklet ve kürek gibi spor aletleri mevcut. Ve genellikle bunların önlerinde televizyon bulunuyor. Peki neden her birinde VR başlığı bulunmuyor. Böylece saatler boyunca yaptığımız spora farklı bir bakış açısı katabiliriz.

Tabi bu fikri ilk ben ortaya atmamışımdır diyerek YouTube üzerinde VR Fitness Center araması yaparak dünadaki kullanımlarına baktım.

Gerçekten güzel olmaz mıydı bisiklet kullanırken kendimizi bir dağa tırmanırken bulmak ? Bu olay belkide bizim daha uzun süreler sıkılmadan spor yapma imkanı sunabilir.

Yine benzer bir şekilde koşu bandında koşarken kendimizi bir ormanda koşarken bulsak ve etraftan çimen ve çam kokuları yayılsa hoş olmaz mıydı ? Gerçi bu koşma sırasında biraz sıkıntı yaratıp düşmemize neden olabilir. Ancak bunun yerine kürek aletinde kendimizi bir nehirde bulsak ve arada sırada yüzümüze su sıçratsalar nasıl olurdu ?

VR Spor Salonu

VR Spor Salonu

Sanal Gerçeklik oyununa var mısınız ?

Madem bir hayalet adım attık işin içine birazda rekabet katmaya ne dersiniz ? Spor salonuna her üye olan kişinin bir oyunda profili açılsa ve sürdüğümüz bisiklet ve çektiğimiz küreğe göre puanlar toplasak, ay sonunda da birinciye bir sürpriz olsa nasıl olur ?

Eminim izleyenlerin aklına, Netflix üzerinde yayınlanan Black Mirror dizisinin “15 Milyon Hak” bölümü gelmiştir. İzlemeyenler varsa mutlaka izlesin. Tabii ki benim amacım böyle kara bir senaryo oluşturmak değil :)


Dediğim gibi yakın zamanda buna benzer spor salonları etrafta yer alacak. Siz de erken davranıp önlerden yerinizi almak istemez misiniz ?

Bu arada siz böyle bir spor salonunu tercih eder misiniz ?

,
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Yazar :

Elektrik-Elektronik mühendisiyim. 2 yıldır bu blogda yazıyorum. Ve 6 aydır aktif olarak internet siteleri yönetiyorum. Kişisel olarak da teknoloji ve fotoğrafçılıkla ile ilgileniyorum.Beni sosyal medya hesaplarım üzerinden takip edin:

YORUMLAR

Daha fazla Girişimcilik
Tercüme
Müşterilerinize Kendinizi Nasıl Etkin Anlatırsınız

Pazarlamanın en önemli ayağı iletişimdir. Doğru bir iletişim süreci bol kazanç demektir. Ürünleriniz ile ilgili bilgileri doğru anlatabilmek bu noktada...

Dijital Pazarlama
Digital Pazarlama

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte dur durak bilmeden gelişen bir diğer unsur ise şüphesiz internet. Yaşantımıza evlerimizdeki bilgisayarlar ile giren...

Kapat