Ayhan 27 Haziran 2015 Tanıtım

GSS Borç Sorgulama ile Güncel Borçlarınızı Öğrenebilirsiniz

GSS borç sorgulama işlemlerinin neden yapılması gerektiği ile ilgili bilgi paylaşımından sonra isterseniz ssk borç sorgulama ile ilgili bazı güncel bilgiler de paylaşmaya çalışalım. Bilindiği gibi GSS primleri düzenli ve sorunsuz bir biçimde yatırıldığı sürece emeklilik gün sayısına primlerin eklenmesi de o kadar kolay ve sorunsuz olacaktır. Ancak yatırılmamış olan primler hiç bir zaman sistem tarafından göz ardı edilemez. İşte bu sebeple sisteme güncel bir biçimde birikmiş GSS borç  olarak yansımaktadır. Bunu bir örnekle somutlandıracak olursak şimdiye kadarki prim borçlarınızın 2250 TL olduğunu düşünelim. Bir sonraki ay da yine priminizi ödemediğinizi varsayalım. bu durumda bir ay daha prim borcunuz toplam borca eklenmiş olacaktır. Bu sebeple mümkün olduğunca borçlarınızı zamanında ödemenizde fayda görüyoruz.

GSS Borç Sorgulama Nasıl Yapılır ?

Sitemizde SGK hizmetleri ile ilgili bütün işlemlerin İnternet üzerinden online bir biçimde gerçekleştirildiği ile ilgili sizlere bilgiler vermiştik. GSS borç sorgulama hizmetleri de tıpkı diğer sorgulama hizmetlerinde olduğu gibi resmi site aracılığı ile gerçekleştirildiği için bunun için yapmanız gereken aşağıda bulunan linki tıklamanız ve ne kadar borcunuzun olduğunu kısa süre içerisinde öğrenmenizdir. GSS borç sorgulama işlemlerinden kasıt aslında yatırılmayan prim borçları ile GSS primlerini kapsayan bir süreçtir. Zira böyle bir borç sorgulama hizmetleri memurlar tarafından gerçekleştirilmemektedir. Bu konuya dikkatinizi çekmek istiyorum.

Yazar :

Elektrik-Elektronik mühendisiyim. 2 yıldır bu blogda yazıyorum. Ve 6 aydır aktif olarak internet siteleri yönetiyorum. Kişisel olarak da teknoloji ve fotoğrafçılıkla ile ilgileniyorum.Beni sosyal medya hesaplarım üzerinden takip edin:

YORUMLAR

Daha fazla Tanıtım
E Devlet Şifresi ile sorgulama nasıl yapılır?

E Devlet Şifresi ile sorgulama nasıl yapılır? Şifresiz sorgulama işleminin yapılması için esgm sisteminden istenilen sorgulama linkine tıklamak gerekir. Bu...

Çiçek Market
İnternetten Çiçek Siparişi Nasıl Yapılır?

Teknolojinin gelişmesi ile internette e ticaret alanında birçok alış veriş sitesi açılmıştır. Bu alış veriş siteleri e-ticaret siteleri diye anılmaktadır....

Kapat