Ayhan 12 Ağustos 2015 Tanıtım

Web üzerinde milyonlarca site, milyarca kullanıcı var. Bu kullanıcıların aradığı içeriği bulmak için kullandığı arama motoru Google en iyi arama sonuçlarını veriyor. Peki Google nasıl oluyor da bu işi en iyi yapabiliyor? Sorumuzun cevabı Google’ın gelişmiş algoritmalarını sürekli güncel tutmasında yatıyor. Google siteleri belli özelliklere göre sıralıyor. Sitenin içeriği, link yapısı, özgünlük derecesi, düzenli ve özenli yapılan SEO ile sıralamalarını yapıyor.

Google Güncellemeleri

Google Güncellemeleri

Panda güncellemesi 2011 yılında duyurulmuştur. Panda algoritmasının en önemli özelliği içeriğin kaliteli olup olmadığını araştırır. Boş yazıları, kullanıcıya yardımcı olmayan içerikleri panda hiç sevmez. Kopya ve spam içerik olduğu zaman pandanın gazabına uğrayabilirsiniz.

Penguen ise daha çok link yapısını kontrol eden bir algoritmadır. Önceleri kalitesiz sitelerden alınan linkler ile güzel sıralar elde edilirken, penguen bunu engelliyor. Kaliteli içerik ve kaliteli sitelerden alınan link ile Google’ın gözüne girebilirsiniz.

Payday Loan güncellemesi ise nakit, kredi ve yetişkin içeriklere sahip siteleri cezalandıran bir güncelleme olarak geldi. 2013 yılında gelen bu güncelleme ile artık spam içerikli siteler Google sıralamasında yer alamayacak.

Knowledge Graph güncellemesi ile aradığınız içeriğin bilgisini ekranın sağ tarafında göstermesi şeklindeydi. Google arama sonuç sayfalarını daha akıllı bir yapıda sunmak istediği için bu güncellemeyi yapmıştır. Bilgi için tıklayın.

Google kendini sürekli geliştirmeye devam ediyor, amacı ise kullanıcılara daha güzel daha faydalı bilgileri sunabilmek.

Kaynak: Google Algoritma Güncellemeleri – Netvent

Yazar :

Elektrik-Elektronik mühendisiyim. 2 yıldır bu blogda yazıyorum. Ve 6 aydır aktif olarak internet siteleri yönetiyorum. Kişisel olarak da teknoloji ve fotoğrafçılıkla ile ilgileniyorum.Beni sosyal medya hesaplarım üzerinden takip edin:

YORUMLAR

Daha fazla Tanıtım
hd film izle
Hd Filmin Merkezi

Hd Filmin Merkezi Film izlemek için interneti kullanan kullanıcılara derli toplu bir hizmet veren hiçbir internet sitesi olmayınca biz Full...

Viallant Servisi
Ücretsiz Vaillant Kombi Bakımı

Vaillant Servisi hizmetleri ile sizlere güven vermeye devam ediyor… Sunduğu en iyi hizmetleri sayesinde var olan Vaillant Servisine her zaman...

Kapat