Anasayfa Tanıtım Geleceğin Popüler Meslekleri

Geleceğin Popüler Meslekleri

5 Dakikada Okunur
0
0
52
Geleceğin Meslekleri

Eğer bu yazımı okumaya başladığın anda henüz üniversite sınavına girmediysen, kendini şanslı hissetmelisin iye düşünüyorum. Çünkü meslek seçimi gelecekteki hayatınızı doğrudan etkileyecek. Dolayısıyla seçim yapmadan önce sıkı bir araştırma yapmalısınız. Tabii ki araştırmalarınızda dikkat etmeniz gereken nokta, farklı kişilerin yorumlarını almak olacaktır. Ben de bu yazımda sizler için geleceğin popüler meslekleri neler olacak onları ele almaya karar verdim. İsterseniz daha fazla uzatmadan listeye geçelim.

1 – Elektirk  Elektronik Mühendisliği

Kesinlikle kendi mesleğim olduğu için söylemiyorum. Siz de fark etmişsinizdir ki elektronik bir dünya bizi ekliyor. Dolayısıyla da siz de bu geleceği inşa eden kişilerden olmak istemez misiniz ? Hem mesleki tatmin olarak hem de maaş bakımından sizi tatmin edebilecek ve sürekliliği olacağı kesin.

2 – Yazlım Mühendisliği

Ülkemizde Bilgisayar Mühendisliği / Yazılım Mühendisliği olarak farklı alanlar olsa da temelde aynı şeyler. Tüm hayatımızı artık yazılımlar yönetmeye başlamışken bu trene binmek istersiniz diye düşüyorum. Yazılım mühendisliği maaşları konusunda pek bilgi veremeyebilirim. Ancak aşağıdaki video işinize yarayacaktır.

3 – Fizyoterapi ve Rehabilitasyon

Zannediyorum ki çevrenizdeki kişiler arasında sürekli konuşulan bir şeydir fizyoterapi ve rehabilitasyon. Kesinlikle ftr maaşları konusunda sizi bilgilendiren kişiler olmuştur. Tabi bir mesleği seçerken maaşı tek kriter değildir. Ancak ne olursa olsun, meslek seçiminde önemli kriterlerden biri maaş bilgisidir. Siz de araştırmalarınızda fizyoterapist maaşları konusuna mutlaka değinmelisiniz. Tabi unutmayın ki maaş düzeyleri yıllık olarak değişmektedir. Bu nedenle araştırırken fizyoterapist maaşları 2017 olarak arama yapmayı unutmayın.

4 – Proje Yöneticisi

Meslek hayatına atıldığımda anladım ki projelerin başarılı olarak ilerleyebilmesi için gerçekten işini bilen bir proje yöneticisi olması gerekiyor. Bu size büyük katkı sağlayacak. CV’nize CPM Proje Yönetimi yazmak size büyük iş imkanları sağlayacaktır.

5 – Sosyal Medya Yönetimi

Tabi bu konuda bahsettiğim “XXX’i Seven Kaç Kişiyiz” tarzı Facebook sayfaları kurmak değil. Bu iş ileride çok değerli bir hal alacak. Çünkü bir nevi itibar yönetimi ve müşteri ilişkileri sürecidir sosyal medya yönetimi.


Tabi ki bu meslekler hariç bir çok alan mevcut. Ancak size fikir vermesi amacı ile birkaç meslek vermek istedim. Sizler de araştırarak kendi yolunuzu çizebilirsiniz.

 

Daha fazla ilgili makale
 • Uzmanfoni

  Uzmanfoni Tasarım Hizmetleri

  Uzmanfoni, freelancer uzmanlar ile küçük ve orta ölçekli firmaları bir araya getiren pazar…
 • Toshiba

  Toshiba Servis İzmir

  Özel servis firması denilince birçok kişi servis hizmeti almaktan çekiniyor ve direkt yetk…
 • Kadınlar Günü

  Kadınlar Günü ve Hediye Seçimi

  Her özel günde olduğu gibi kadınlar günü yaklaşması ile birlikte erkeklerin hediye ve çiçe…
Yazardan daha fazla Ayhan KORKMAZ
 • Uzmanfoni

  Uzmanfoni Tasarım Hizmetleri

  Uzmanfoni, freelancer uzmanlar ile küçük ve orta ölçekli firmaları bir araya getiren pazar…
 • Toshiba

  Toshiba Servis İzmir

  Özel servis firması denilince birçok kişi servis hizmeti almaktan çekiniyor ve direkt yetk…
 • Demirdöküm

  Kadıköy Demirdöküm Kombi Servisi

  Demirdöküm Servis İstanbul, Demirdöküm marka cihaz kullanan kişilerin, almak istediği hizm…
Load More In Tanıtım

Cevap Yaz