Anasayfa Tanıtım Geleceğin Popüler Meslekleri

Geleceğin Popüler Meslekleri

5 Dakikada Okunur
0
0
52
Geleceğin Meslekleri

Eğer bu yazımı okumaya başladığın anda henüz üniversite sınavına girmediysen, kendini şanslı hissetmelisin iye düşünüyorum. Çünkü meslek seçimi gelecekteki hayatınızı doğrudan etkileyecek. Dolayısıyla seçim yapmadan önce sıkı bir araştırma yapmalısınız. Tabii ki araştırmalarınızda dikkat etmeniz gereken nokta, farklı kişilerin yorumlarını almak olacaktır. Ben de bu yazımda sizler için geleceğin popüler meslekleri neler olacak onları ele almaya karar verdim. İsterseniz daha fazla uzatmadan listeye geçelim.

1 – Elektirk  Elektronik Mühendisliği

Kesinlikle kendi mesleğim olduğu için söylemiyorum. Siz de fark etmişsinizdir ki elektronik bir dünya bizi ekliyor. Dolayısıyla da siz de bu geleceği inşa eden kişilerden olmak istemez misiniz ? Hem mesleki tatmin olarak hem de maaş bakımından sizi tatmin edebilecek ve sürekliliği olacağı kesin.

2 – Yazlım Mühendisliği

Ülkemizde Bilgisayar Mühendisliği / Yazılım Mühendisliği olarak farklı alanlar olsa da temelde aynı şeyler. Tüm hayatımızı artık yazılımlar yönetmeye başlamışken bu trene binmek istersiniz diye düşüyorum. Yazılım mühendisliği maaşları konusunda pek bilgi veremeyebilirim. Ancak aşağıdaki video işinize yarayacaktır.

3 – Fizyoterapi ve Rehabilitasyon

Zannediyorum ki çevrenizdeki kişiler arasında sürekli konuşulan bir şeydir fizyoterapi ve rehabilitasyon. Kesinlikle ftr maaşları konusunda sizi bilgilendiren kişiler olmuştur. Tabi bir mesleği seçerken maaşı tek kriter değildir. Ancak ne olursa olsun, meslek seçiminde önemli kriterlerden biri maaş bilgisidir. Siz de araştırmalarınızda fizyoterapist maaşları konusuna mutlaka değinmelisiniz. Tabi unutmayın ki maaş düzeyleri yıllık olarak değişmektedir. Bu nedenle araştırırken fizyoterapist maaşları 2017 olarak arama yapmayı unutmayın.

4 – Proje Yöneticisi

Meslek hayatına atıldığımda anladım ki projelerin başarılı olarak ilerleyebilmesi için gerçekten işini bilen bir proje yöneticisi olması gerekiyor. Bu size büyük katkı sağlayacak. CV’nize CPM Proje Yönetimi yazmak size büyük iş imkanları sağlayacaktır.

5 – Sosyal Medya Yönetimi

Tabi bu konuda bahsettiğim “XXX’i Seven Kaç Kişiyiz” tarzı Facebook sayfaları kurmak değil. Bu iş ileride çok değerli bir hal alacak. Çünkü bir nevi itibar yönetimi ve müşteri ilişkileri sürecidir sosyal medya yönetimi.


Tabi ki bu meslekler hariç bir çok alan mevcut. Ancak size fikir vermesi amacı ile birkaç meslek vermek istedim. Sizler de araştırarak kendi yolunuzu çizebilirsiniz.

 

Daha fazla ilgili makale
 • Zanussi

  İstanbul Zanussi Servis

  ZANUSSİ marka ürün gruplarınızı emanet etmek için tercih edeceğiniz firmayı detaylı bir şe…
 • Fakir Servis

  FAKİR Teknik Servis

  İstanbul gibi yoğun bir trafiğe sahip olan şehirlerde servis hizmeti sunmak gerçekten çok …
 • Hosting Seçimi

  Hosting Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Ettim ?

  Son zamanlar kişisel blog olarak ilerleyen yazılarıma, bu tarz blog sahibi olmak isteyen k…
Yazardan daha fazla Ayhan KORKMAZ
 • Zanussi

  İstanbul Zanussi Servis

  ZANUSSİ marka ürün gruplarınızı emanet etmek için tercih edeceğiniz firmayı detaylı bir şe…
 • Fakir Servis

  FAKİR Teknik Servis

  İstanbul gibi yoğun bir trafiğe sahip olan şehirlerde servis hizmeti sunmak gerçekten çok …
 • Philips

  Philips Servis İstanbul

  Philips gibi dünyaca ünü bir markanın müşterileri ile olan iletişiminin de kötü olmasını b…
Load More In Tanıtım

Cevap Yaz