Ayhan 13 Aralık 2016 Tanıtım

Kellik özellikle erkeklerin büyük bir sorunu olsa da kadınlarda da erkek tipi saç dökülmesi ya da kaşsızlık problemi oluşmaktadır. Peruklarla geçici olarak bir çözüm sağlansa da, yapay görüntü sağlandığı için daha doğal ve sağlıklı çözümler aranmıştır. Saç ekimi son yıllarda gelişen teknoloji ve bilimin getirdiği en başarılı kellik çözümüdür. Birçok insan saç ekimi sayesinde kendine olan güvenini geri kazanmış ve hayatına daha pozitif devam etmiştir.

Saç Ekimi

Saç Ekimi

Fue Saç ekimi saç dökülmeyen bölgelerden özel bir yöntemle tek tek saç köklerinin alınarak, saç olmayan bölgelere yine çok özel bir yöntemle saç transfer edilmesidir. Bu işlem gerçekten çok uğraştırıcıdır. Estetik cerrah tarafından yapılmaktadır. İşlem üç dört saat sürer ve kalıcı saçların çıkması altı ayı bulur. Saç dökülen bölgeye ne kadar erken müdahale edilirse, o kadar başarılı sonuçlar alınır. Bazı durumlarda sakal ve kaş ekimi de yapılmaktadır. Kişinin kendi dokuları kullanıldığı için bir yan etkisi yoktur. Ülkemizde saç ekimi yaptırmak için özellikle orta doğudan birçok turist gelmektedir. Saç ekimi yaptırmak isteyen kişi lokal anestezi ile uyuşturulan bölgeden alınan saçların transferi sırasında acı duyulmaz. Deneyimli doktorlar tarafından her gün onlarca saç ekimi uygulaması yapılmaktadır ve başarılı sonuçlar alınmaktadır. Uygulama yaptıranların memnun kaldığı saç ekimini erkek tipi dökülme yaşayan kadınlar da yaptırmaktadır. Kaş ve sakal ekimi de tercih edilen bir yöntemdir ve aynı şekilde yapılır.

Her gün yeni bir gelişme yaşanan tıp dünyasında her türlü estetik sorun için bir çözüm vardır. Önemli olan doğru hekimi seçerek, doğru zamanda müdahale edilmesidir. Doğal olan uygulama başarılı uygulamadır. Yapay ve kötü bir estetik müdahale insanların kendine olan güvenlerini azaltmaktadır. Bu da istenmeyen bir sorundur. Estetik operasyonlar, kişinin ruh halini daha pozitif yapmak için uygulanır. Hastanın memnun olması çok önemlidir. Deneyimsiz kişilerce yapılan uygulamalar bu durumu engeller. Estetik operasyon yaptırırken, kronik bir hastalığınız varsa doktorunuzu bilgilendirmeli ve önerilerine uymalısınız. Ameliyat gereken uygulamalarda kullandığınız bazı ilaçları bir kaç gün öncesinden bırakmanız gerekebileceğinden bu hususa dikkat etmeniz gerekir.

Saç Ekimi Fiyatları Neye Göre Değişir?

Saç ekimi fiyatlarını değiştiren çeşitli faktörler söz konusudur. Temel etmen kişinin genetik olarak kalıcı saçlı ense bölgesinden alınıp kel bölgelerine ekilecek saç kökü yani greft sayısıdır. Greft sayısı arttıkça saç ekimi fiyatları da buna paralel olarak artacaktır. Ayrıca saç ekimi sonrası kişiye PRP – Saç Mezoterapisi yapılıp yapılmayacağı da fiyatı etkileyen temel unsurlardandır.

,
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...
Yazar :

Elektrik-Elektronik mühendisiyim. 2 yıldır bu blogda yazıyorum. Ve 6 aydır aktif olarak internet siteleri yönetiyorum. Kişisel olarak da teknoloji ve fotoğrafçılıkla ile ilgileniyorum.Beni sosyal medya hesaplarım üzerinden takip edin:

YORUMLAR

Daha fazla Tanıtım
Lazer Epilasyon
Lazer Epilasyon ile Pürüzsüz Günler

Lazer Epilasyon vücutta istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmayı sağlayan bir epilasyon yöntemidir. Basitçe açıklamak gerekirse lazer epilasyon istenmeyen tüylerin köklerinin...

Dudak Dolgusu
Hyaluronik Asit Bazlı Dudak Dolgusu

Genetik eğilim ve yaşlanma cildin elastikiyetini kaybetmesine neden olur. Bu durum da çeşitli estetik operasyon ya da müdahaleler ile genç...

Kapat