Ayhan 20 Nisan 2015 Güncel

Ülkemizde ne yazık ki futbolun gölgesinde kalan basketbol, çoğu zaman futboldan çok daha başarılı işler yaptığımız bir spor olarak önümüze seriliyor. Özellikle Fenerbahçe ve Ülker’in birleşmesi, Efes Pilsen’e rakip olarak karşısına çıkması yükselmeyi başlattı. Çünkü Fenerbahçe işin içine girince, Galatasaray ve Beşiktaş da yatırım yapmaya başladı. Ve sonunda meyveleri yemeye başladık.

Euroleague

Euroleague

Birkaç sezondur özellikle Fenerbahçe Ülker ve Anadolu Efes(Efes Pilsen) Euroleague mücadelelerinde bir yerlere gelip kalıyorlardı. Ancak geçtiğimiz sezon Fenerbahçe Ülker takımın başına Željko Obradović getirerek çok büyük bir hamle yaptı. Çünkü şu an dünya üzerindeki, profesyonel coachlardan en iyilerinden bir tanesidir. Ve sonunda bu sene fadasını görmeye başladık.

Željko Obradović

Željko Obradović

Bu sene mükemmel mücadelememizi sonunda taçlandırarak, Euroleague Final Four‘a kalan ilk Türk takımı olmayı başardı. Bilmeyenler için açıklamak gerekirse, basketbolun Şampiyonlar Ligi olan Euroleague’de Fenerbahçe Ülker yarı finale kaldı. Yani seri sonra şampiyon olabiliriz.

Ne diyelim takımımızla gurur duyuyoruz. Tebrikler Fenerbahçe Ülker ve herkesin dediği gibi #obradoviçinaskerleriyiz !

Fenerbahçe Ülker Final Four

Fenerbahçe Ülker Final Four

Yazar :

Elektrik-Elektronik mühendisiyim. 2 yıldır bu blogda yazıyorum. Ve 6 aydır aktif olarak internet siteleri yönetiyorum. Kişisel olarak da teknoloji ve fotoğrafçılıkla ile ilgileniyorum.Beni sosyal medya hesaplarım üzerinden takip edin:

YORUMLAR

 1. 2 sene ago  

  2 maçta çok güzel atmosfer vardı. Basketbol gerçekten futbolun gölgesindeydi fakat e-bilet geldikten sonra futbolu bırakıp basketbol dalına yöneldim ve futboldan daha heyecanlı olduğunu söyleyebilirim. RM yenebileceğimizi düşünüyorum.

  • 2 sene ago  

   Gerçekten çok iyi motive olup, sakinliği koruyarak Real Madrid’i devirmek gerekiyor.

 2. Ozan Toker

  2 sene ago  

  Real Madrid yenilmeyecek bir takım değil, Efes bile yeniyorsa Fenerin paramparça etmesi lazım.