Ayhan 6 Eylül 2016 Genel

Hayatta sorumluluklarımız arttıkça bizler de mecburi olarak işimizi kolaylaştıracak pratik çözümler aramaya başlıyoruz. İnternet bu konuda bizlere gerçekten kolaylık sağlıyor. Sürekli yenilenen ve gelişen özellikleri ile birlikte de çoğu alanda bize hız kazandıran hizmetlerin sayısı çoğalmaya başlıyor. Alışverişten, iletişime kadar birçok alanda kullandığımız internet sayesinde işlerimizi oturduğumuz yerden hallederek, bu karmaşa içerisinde kendimize daha fazla vakit artırmaya çalışıyoruz. Kendi evime çıktığımdan beri hayatın getirdiği sorumlulukların düşündüğümden daha fazlası olduğunu fark ettim. Bu süreçte beni en çok yoran şey ise şüphesiz ki faturalar oldu. Faturalarımın gelip gelmediğini görmek için her gün posta kutusu kontrol etmek, bütçe ayırmak, kurumlara gidip tek tek ödemeler yapmak gerçekten bana büyük bir zaman kaybı gibi gelmiştir her zaman. Neyse ki çoğu idare online ödeme sisteme geçti de ben ve benim gibi bu durumdan muzdarip olanlar da biraz olsun rahatladık.

Enerjisa

Enerjisa

Evet, internet işlerimizi kolaylaştırıyor, ancak onu ve onun gibi daha birçok teknolojik imkânı kullanmak için de en temel ihtiyacımız şüphesiz ki enerji. O yüzden elektrik faturası benim için ödemeler listesinin en başında yer almıştır her zaman. Online elektrik faturası ödeme konusunda güvendiğim ve bu güne kadar hiç bir sorun yaşamadan kullandığım bu site, benim büyük ölçüde kurtarıcım oldu diyebilirim. Hatta evime ilk taşındığım zamanlar faturalar hakkında pek de bilgi sahibi değildim çünkü o güne kadar hep babam ilgilenmişti evin fatura ödeme işleri ile. Sürecin nasıl işlediğinden bile pek haberim yoktu. Enerjisa hazırladığı bu internet sitesinde benim gibi fatura ödeme konusunda detaylı bilgisi olmayanlar için bu süreci ayrıntısı ile açıklamış bir de. Yani siteye girdiğinizde elektrik faturanızı ödemek konusunda hiç bir fikriniz olmasa dahi hazırladıklarını yol haritasını takip ederek bilgi sahibi olabiliyorsunuz. Faturanızın hangi tarihler arasında kesildiği, son ödeme süreleri, faturanızı kaybettiğinizde borcunuzu öğrenmek için hangi yollara başvurmanız gerektiği gibi bilgiler mevcut bu haritada. Üstelik aynı siteden online olarak fatura ödemenizi de gerçekleştirebiliyorsunuz. Yani sitede fatura ödemek konusunda en başından en sonuna kadar hem bilgi hem de hizmet veriyorlar.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...
Yazar :

Elektrik-Elektronik mühendisiyim. 2 yıldır bu blogda yazıyorum. Ve 6 aydır aktif olarak internet siteleri yönetiyorum. Kişisel olarak da teknoloji ve fotoğrafçılıkla ile ilgileniyorum.



Beni sosyal medya hesaplarım üzerinden takip edin:

YORUMLAR

Daha fazla Genel
Okulistik
Okulistik’te 3. Sınıf Hem Çok Kolay Hem de Eğlenceli

Okulistik’e göre eğitim ciddi bir iştir! İşte tam da bu anlayışla Okulistik, Milli Eğitim Bakanlığı eğitim ve öğretim planlamalarına tam...

Türkiye Vizesi
Türkiye Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Vizenize Turkeyelectronicvisa.Com İle Başvurun! Türkiye, son yıllarda gerçekleştirdiği devlet hizmetlerinde elektronikleşme sayesinde birçok bürokratik işlem, bilgisayar ve internetin olduğu her...

Kapat