Anasayfa Tanıtım EV ÖDEVİ

EV ÖDEVİ

4 Dakikada Okunur
0
0
62

Eskiden öğretmenlerin vermiş olduğu ödevler öğrencilerin uzun zamanını alırdı. Öğrenciler gruplar halinde kütüphanelere giderek araştırma yaparlardı. Kütüphanelerde ödev konusu ile alakalı kitaplardan veya ansiklopedilerden gerekli bilgiler toplanır, bulunan dokümanlar kütüphane kimlik kartları olanlar tarafından ödünç alınır veya fotokopi çekilerek çoğaltılırdı. Sadece dokümanları bulmak yeterli olmaz, bulunan dokümanları deftere yazmak saatler alırdı. Bazı zamanlarda üst sınıfların kitaplarından yararlandığımız da olurdu. Yıllık olarak öğrencilerin seçtiği bir dersten dönem ödevi yazılırdı. Dönem ödevleri öğretmenlerin isteklerine göre değişmekle beraber el yazısıyla 10-15 sayfayı bulurdu.

 
İnternet teknolojisinin gelişmesiyle kitaplardaki ve ansiklopedilerdeki tüm bilgiler bilgisayar ortamına aktarıldı. Dijital kütüphaneler oluşturuldu. Günümüzde istediğimiz bilgiye daha hızlı ve daha kolay ulaşıyoruz. İnternet ortamında ödevler araştırılıyor ve öğrenciler araştırmalarını kısa sürede tamamlıyor. Öğrenciler verilen ödevleri kimi zaman dijital kütüphanelerden kimi zamansa ödev sitesi adı altında açılan internet sitelerinden yapıyor. Dokümanlarını yazıcıdan çıkartıp kısa sürede ödevini tamamlıyor.

 
Bilgiye ulaşıla bilirlik bu kadar kolay olunca bilgi kirliliği de kaçınılmaz oluyor. Bazı ödev siteleri yanlış bilgi ve faydasız söz kalabalığı sebebiyle öğrencilerin doğru bilgiye ulaşmasını zorlaştırılıyor. Bazen öğrenciler yanlış bilgilerle ödevlerini yapıyor. Öğrencilerin ödev ihtiyaçlarını karşılamak için ödev sitelerinin bilgilerini güncel tutması ve doğru zamanda, doğru bilgiyi onlara ulaştırması gerekiyor.
Bu ihtiyacı göz önünde bulundurarak doğru zamanda, doğru bilgiyi öğrencilerimize sunuyoruz. Ödev sitemiz öğrencilerimizin kolaylıkla araştırma yapabilmeleri için tasarlanmıştır. Sitemizden ortaokul ve lise öğrencileri istedikleri zaman faydalana bilirler. Öğretmenleriniz tarafından verilen ödevlerinizi sitemizden yapabilirsiniz. Sitemizdeki tüm dokümanlar öğrencilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda güncellenmektedir. Performans ve proje araştırmalarınız hakkında istediğiniz bilgiye sahip olabilirsiniz. Günlük ödevlerinizi zaman kaybetmeden kısa sürede yapabilirsiniz. Sosyal bilgiler, Matematik, Türkçe, hayat bilgisi derslerinin dokümanlarını sitemizden bulabilirsiniz. Ayrıca sitemizden lise öğrencilerinin Fizik, Biyoloji, Edebiyat, Dil ve Anlatım, Matematik, Geometri, Trafik ve İlk yardım derslerine ait dokümanlara da ulaşabilirsiniz.

Daha fazla ilgili makale
 • Uzmanfoni

  Uzmanfoni Tasarım Hizmetleri

  Uzmanfoni, freelancer uzmanlar ile küçük ve orta ölçekli firmaları bir araya getiren pazar…
 • Toshiba

  Toshiba Servis İzmir

  Özel servis firması denilince birçok kişi servis hizmeti almaktan çekiniyor ve direkt yetk…
 • Kadınlar Günü

  Kadınlar Günü ve Hediye Seçimi

  Her özel günde olduğu gibi kadınlar günü yaklaşması ile birlikte erkeklerin hediye ve çiçe…
Yazardan daha fazla Ayhan KORKMAZ
 • Uzmanfoni

  Uzmanfoni Tasarım Hizmetleri

  Uzmanfoni, freelancer uzmanlar ile küçük ve orta ölçekli firmaları bir araya getiren pazar…
 • Toshiba

  Toshiba Servis İzmir

  Özel servis firması denilince birçok kişi servis hizmeti almaktan çekiniyor ve direkt yetk…
 • Demirdöküm

  Kadıköy Demirdöküm Kombi Servisi

  Demirdöküm Servis İstanbul, Demirdöküm marka cihaz kullanan kişilerin, almak istediği hizm…
Load More In Tanıtım

Cevap Yaz