Ayhan 8 Ocak 2016 Tanıtım

DUDAK DOLGUSU VE YÜZ DOLGUSU

Dudak Dolgusu

Dudaklar estetik bir görünümün anahtarıdır adeta. Belirgin, bakımlı ve doğal dudaklar, güzel bir görünümün destekleyicissidir. Dudak dolgusu bu amaçlar için yapılan iğneli bir estetik çözümdür.

Dudak dolgusu ile,
– Dudaklar belirginleştirilir.
– Dolgunlaştırılır.
– Kontürlenir
– İki dudak arasında simetri sağlanır.

Yüz Dolgusu

Tıpkı dudaklar gibi yüzümüzde estetik görüntümüzün en önemli ögesidir. Simetrik ve anlamlı ifadesi olan bir yüz hem özgüvenimizi arttırır hem de sosyal iletişimimizi sağlamlaştırır. Bu nedenle yüz bölgesinde yapılan cilt dolguları oldukça faydalı estetik çözümlerdendir.

Yüz dolgusu ile,
– Kırışıklıklar
– Çizgiler
– Oluk ve katlantılar doldurulur.
– Yanaklar ve elmacıklar orantılanır
– Yüz bölgesinde bir simetri sağlanır.

Böylece estetik ve genç görünüm elde edilir.

Yüz dolgusu ve dudak birlikte yapıldığı zaman dah estetik ve başarılı sonuçlar elde edilir. Çünkü her iki uygulama ile etki alanlarında diğer alanlar ile orantılı bir etki elde edilir. Tüm sorunların eş zamanlı olarak çözümlenmesi de estetik görünümü destekler.

Dudak Dolgusu ve Yüz Dolgusu Herkese Uygulanabilir Mi ?

Hayır. Öncelikle cilt dolgusunun çözümleyebileceği derecelerde problemlere sahip olmalısınız. Buna ek olarak,
– Hamile
– Bebek emziren anneler
– İlaç tedavisi gören, serum alan, hastalık geçiren kişilerde cilt dolgusu sakıncalıdır. Bunun dışında kalan kadın ve erkek tüm hastalara dolgu yapılabilir.

Dudak Dolgusu ve Yüz Dolgusu Acı Verir Mi ?

Yüz ve dudak dolgusu uygulamaları dolgu maddesinin deri altına yerleşmesi ile acı verebilir. Bu nedenle cilt dolgusu uygulamalarından önce uygulama alanlarına lokal anestezi kremleri uygulanır. Lokal anestezi kremi 20 – 30 dakikada etki gösterir ve dolgu işlemleri bu zaman tamamlandıktan sonra başlatılır.

Dolgu Maddesi Nedir ?

Cilt dolgusu için kullanılan ilacın içeriğinde kollajen ve hücre yapımını uyaran maddeler bulunur. İçerikte bulunan en önemli madde ise hyaluronik asittir.

Cilt Dolguları Kalıcı Mıdır ?

Yüz ve dudak dolgusu için yapılan cilt dolguları ile elde edilen kusursuz görünüm hep sürsün isteriz. Fakat cilt dolguları ömür boyu kalıcı değildir. 5 – 6 ay kalıcılık gösteren söz konusu işlemin etkisi ve yarattığı estetik görünüm sürsün isterseniz aynı işlemi tekrar yaptırabilirsiniz.

Bilgi için teşekkürler  : Nişantaşı Estetik Cerrah

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...
Yazar :

Elektrik-Elektronik mühendisiyim. 2 yıldır bu blogda yazıyorum. Ve 6 aydır aktif olarak internet siteleri yönetiyorum. Kişisel olarak da teknoloji ve fotoğrafçılıkla ile ilgileniyorum.Beni sosyal medya hesaplarım üzerinden takip edin:

YORUMLAR

Daha fazla Tanıtım
lazer_epilasyon_uygulamalari
LAZER EPİLASYON

LAZER EPİLASYON KONUSUNDA BİLİNMESİ GEREKENLER Lazer epilasyonda farklı lazer sistemleri sayesinde bir çok kıl tipi ve ten rengi zerinde başarı...

mentor_ana1_0
GİRİŞİMCİLİĞE BAKIŞ

GİRİŞİMCİLİĞE BAKIŞ Merhaba değerli okurlarımız, bugün, günümüz girişimcilik, ticaret ve iş dünyası adına söyleyeceklerimizle para kazanma faaliyetlerine başka bir açıdan...

Kapat