Anasayfa Tanıtım Çocuklarınıza Oyun Oynatın

Çocuklarınıza Oyun Oynatın

4 Dakikada Okunur
0
0
40
Hayal Gücü

Evet uzmanlar söylüyor… Yada bırakalım uzmanları, ben söylüyorum. Çocuklarınızın oyun oynamasına müsade edin hatta ve hatta onları teşvik edin. Öyle ki oyun oynamanın çocuklarınız üzerinde beklediğinizden fazla olumlu etkileri oluyor. Şimdi oyun oynamak ne gibi etkiler yaratabilir diyebilirsiniz. O zaman sırayla başlayayım.

1 – Hayal Güçlerini Geliştirir

Hayal Gücü
Hayal Gücü

Evet oyun oynamak çocukların hayal güçlerinin gelişmesine çok büyük katkı yaparlar. Çünkü oyunlar sayesinde farklı hayatlara onların gözünden bakma imkanına erişiyorlar. Farklı hayatlar üzerinde karar vererek onların etkilerini görebiliyorlar. Bu hem kararlarının etkilerini görmelerini sağlıyor, hem de yaratıcılıklarını kuvvetlendiriyor.

2 – Sorumluluk Duygusunu Geliştirir

Evet oyunlar sandığınızın aksine çocuklarınıza sorumluluk duygusu kazandırır. Evet ilk bakışta biraz şaşırtıcı gibi gelebilir ancak oyun oynayan çocuklar haklarını kaybetmemek için ölmemeleri gerektiğini anlarlar. Ve bu da yaptıkları hareketleri daha dikkatli yapmalarına neden olur.

3 – Dil Öğrenirler

Evet oyun oynayan çocuklar oyunlardaki yabancı kelimeleri öğrenmek için sözlük kullanmaya başlayarak, farkında olmadan yabancı dil öğrenmeye başlarlar. Kendi deneyimlerime dayanarak söylüyorum, ingilizcesi iyi olan arkadaşlarımın büyük çoğunluğu bunu oyunlara borçlular.

4 – Eğlenirler

Belki de mevzu bahis çocuklar olunca tüm maddelerden daha önemlisi ve geçerli olanı bu maddedir. Çünkü çocukların eğlenmeye ihtiyacı vardır.  Evet eskisi gibi sokaklarda oynayamıyor çocuklar, ama internetten araba oyunları oynuyorlar. Olsun hiç oyun oynamayan kişiler olmasınlar yeter.

Ancak oyun oynayacakları yerleri doğru seçmek sizin elinizde. Evet en azından buna müdahele edebilirsiniz. Çocuğunuzun oyun oynayacağı yeri seçmek sizin elinizde.

Evet internet üzerinde belki bir sürü site mevcut oyun oynanabilecek. Ancak çoğu kalitesiz ve reklamlarla doldurulmuş. Ben size örnek olarak www.oyunoyna.la sitesini önerebilirim. Siteye girer girmez zaten ne demek istediğimi anlayacaksınız. Sırf para kazanmak için yapılmış kirli bir site değil. Çocukların ve belki de sizin eğlenmeniz için tasarlanmış, ne dersiniz ?

 

 • Gizemli Oyun

  Oyunarın Gizemini Çözmeye Hazır Olun

  Yayın hayatına başladığı günden beri özgünlük ve ahlak ilkelerini kendine düstur edinmiş o…
Daha fazla ilgili makale
 • Patent Tercüme

  Patent Tercümesinde Uyulması Gereken Kurallar

  Özellikle yurtiçi ve yurtdışı alışverişlerde zorunlu olarak patent tercüme işlemi yapılmas…
 • Hepsipay

  Fraud Kontrolü

  Günümüzde internet üzerinden yapılan işlemlerin artmasından dolayı ‘Fraud’ yani dolandırıc…
 • İyzico

  Yeni Nesil Sanal POS Hizmeti: iyzico

  Sanal POS, internet üzerinden banka kartları ya da kredi kartları ile ödeme alabilme imkan…
Yazardan daha fazla Ayhan KORKMAZ
Load More In Tanıtım

Cevap Yaz