Ayhan 30 Ağustos 2015 Kişisel

Son zamanlarda görmüşünüzdür, sosyal medya üzerinde sürekli olarak büyüdüğümü …. ile anladım tarında paylaşımlar görüyoruz. Bu konu benim de aklıma takıldı. Gerçekten büyüdüğümü ne zaman anladım ?

Ben bu yazımda kendi açımdan büyüdüğümü anladığım zamanları anlatmaya çalışacağım. Umarım güzel bir yazı olur.

1 – Magnum pahalı gelmedi

Aslında bu durumu üsttekinebenzer bir tweeti gördükten sonra fark ettim ve gerçekten de doğru. Küçükken ne kadar da pahalı gelirdi öyle değil mi?

Bir çılgınlık yapıp, Magnum mu alsak ?

2 – Beğendiğim genç futbolcular kardeşim yaşında

Evet eğer erkeksenizen iyi anladığınız an oluyor kesinlikle. Yeni bir genç yetenek geliyor. Eleman çok iyi oyunu yalnız. Hemen bakıyorsunuz kaçlı diye ve üzücü an… 95 doğumlu… İşte o an bir on saniye sessilik oluyor. Ve artık siz eski siz değilsiniz. Çünkü artık büyüdüğünüzü fark ettiniz.

3 – İlkokul arkadaşın evlenmiş…

Genelde bu tarz haberler annemden gelir. Akşam iş çıkışı salonda otururuz. Kısa bir konuşmaya hazırlık sessizliği sonrası;

– Hakan evlenmiş.

-Hangi Hakan ya?

– İlkokul arkadaşın Hakan

– ……..

4 – Küçük kuzenler bana emanet ediliyor

Eskiden bir yere gidilirken birilerine emanet edilirdik. Sonra zaman geçtikçe kimseye emanet olmadan dışarı çıkmaya başladık. Ama bir nokta var ki, o an geldiğinde hazırlıklı olun.

Kardeşin sana emanet !

 

5 – Kendi paramı kazanıyorum

Tabi sürekli bu şekilde olmuyor işler. Güzel yönleri de var. Mesela ilk defa kendi maaşınızı aldığınız an o para bitmez sanıyorsunuz. Bitmiyor da gerçekten. Sürekli o aldığınız paranın gururu sizinle dolaşıyor. Çünkü artık siz kendi paranızı kazanıyorsunuz.

6 – Araba almak için kredi almak istediğinizde

Bu en sıkıntılı süreçtir belki de. Çünkü gerçekten insanın kendi parasını harcaması zormuş. Kendi parası kıymetliymiş. Bu aşamaya geldiğiniz de internetten araştırma yapmaya başlayacaksınız. Bu konuda size önerim yararlı bir kredi hesaplama aracı bulmanız olacak. Kredi hesaplama aracı size almayı düşündüğünüz kredi türü, miktarı ve taksit sayına göre bankalardan bilgi gösteren bir araçtır. Örnek vermek gerekirse araba almak istiyorsunuz. Kredi hesaplama aracı üzerinden taşıt kredisi, almak istediğiniz miktarı ve taksit sayısını giriyorsunuz. Ve karşınıza tüm bankalardan alınma fiyat teklifleri çıkıyor. Bazı bankalar için bilgi edinmiş oluyorsunuz, bazılarına ise direk başvurabiliyorsunuz.

Hayaller...

Hayaller…

7 – Hayalinizi gerçekleştirebiliyorsunuz

Evet artık hayal ettiğiniz şeyleri kendi çabanızla, çalışmanızla veya emeğinizle halledebiliyorsunuz. Başkasının temel yardımına ihtiyacınız yok. Tek gereken kendi paranız, isteğiniz veya emeğiniz hepsi bu.

Aslında bu noktalar daha da fazla sıralanabilir. Peki ya sizin büyüdüğünüzü anladığınız anlar neler ?

 

 

 

 

, ,
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Yazar :

Elektrik-Elektronik mühendisiyim. 2 yıldır bu blogda yazıyorum. Ve 6 aydır aktif olarak internet siteleri yönetiyorum. Kişisel olarak da teknoloji ve fotoğrafçılıkla ile ilgileniyorum.Beni sosyal medya hesaplarım üzerinden takip edin:

YORUMLAR

  1. 2 sene ago  

    Çok doğru tespitler Ayhan :) özellikle benim yaşadığım arkadaşlarımın nişanına düğününe ve ev görmeye gittiğimde büyüdüğüm resmen yüzüme vuruluyor. :)

  2. 2 sene ago  

    Sosyal medya da dalga amaçlı yapılan ama gerçeklik payı da çok olan bir konu. Harbiden de magnumun pahalı gelmemesi, çevremdeki insanların bir birleriyle yarışırmışcasına evlenmesi ve ayrıca ne zaman evleniyorsun muhabbetleri insanı “vay be ben büyümüşüm” dedirtiyor.

Daha fazla Kişisel
Sıkıcı Olmayın
İnternette Sıkılmayı Engelleyen Etkinlikler

Eğer sizlerde benim gibi zamanının büyük bölümünü internet üzerinde dolanırken, yazı yazarken ve araştırma yaparken geçiriyorsanız bazı anlar sıkıldığınızı fark...

Kapadokya
Bu Yaz Kültürel Bir Tatil Yapsam Nasıl Olur ?

Yaz tatili ile ilgili planlarınızı yaptınız mı? Belki de büyük bir kısmınız yaz tatilinizi bile bitirdiniz. Ancak ben bu yaz,...

Kapat