Ayhan 28 Mayıs 2015 Webmaster

Merhaba Arkadaşlar,

Bu aralar çok dikkatimi çeken ve bazı arkadaşlarla konuştuğum bu konuyu sizlerle de konuşma istedim. Gördüğüm kadarı ile blog veya site işine yeni giren arkadaşların mottosu para kazanmak olmuş. Ben de bu yazımda bloglarınızdan veya sitelerinizden nasıl para kazanabilirsiniz konusuna değinmek istedim.

Blog Üzerinden Para Kazanılıyormuş (!)

Blog Üzerinden Para Kazanmak

Blog Üzerinden Para Kazanmak

Öncelikle herşeyden önce belirtmek isterim ki eğer blog yazarlığına para kazanma amacıyla giriyorsanız baştan kaybettiniz. Çünkü unutmayın ki motivasyonu para olan kişiler, ilk umutsuzlukta yerle bir olacak ve siteleri interi çöplüğe döndüren siteler arasına kavuşacaktır. Dolayısıyla asıl amacınız para kazanmak ise blog yazarlığına başlamayın. Amacınız bence şu olmalı.

Para kazanmak için yazmayın, yazdığınız için para kazanın !

Tamam da nasıl para kazanacağız ?

Şimdi eğer blogunuz var ve zaten yazıyorsunuz. Bu kadar emek verdiniz ve gelir elde etmek istiyorsunuz. Bu durumda yapabileceğiniz çeşitli şeyler var. Bunları sıralamak gerekirse;

■ Adsense ile Para Kazanma

Adsense ile Gelir Elde Etme

Adsense ile Gelir Elde Etme

Bu yöntem herkes tarafından biline bir yöntem olmasına rağmen, eğer kişisel blog yazarı iseniz çok da tercih etmezsiniz. Çünkü adsense geliri elde edebilmek için hitinizin çok olması ve daha da önemlisi içeriğinizin satışa yönelik olması gereklidir. Yine de kullanabilirsiniz ancak bunun yerine baner reklam yayınlamak sizin için daha karlı olacaktır.

■ Baner Reklam Eklemek
Bu yöntem ile sitenize farklı sitelerin baner reklamlarını ekleyerek onlara backlink sağlamış olursunuz. Aylık ücretlendirme ile anlaşma sağlayarak gelir elde edebilirsiniz.

■ Tanıtım Yazısı
İnternet sitesi sahiplerinin yeni güncellemeler ile en çok başvurduğu SEO yöntemi kuşkusuz tanıtım yazısıdır. Çünkü hem kalıcı backlink elde etmiş oluyorlar, hem de doğal bir backlink kaynağı elde etmiş olunuyor. Bu nedenle site sahipleri sizin blogunuzda tanıtım yazısı yayınlamak isteyeceklerdir. Ancak bu noktada abartmamanız sizin yararınıza olacaktır. Çünkü abartık tüm içerikleri tanıtım yazılarından olan bloglar herzaman ziyaretçi kaybederler.

Şimdi daha da farklı yöntemler eklenip yazı uzatılabilir. Ancak benim kullandığım yöntemler bunlar olduğundan yazıyı burada noktalıyorum. Siz ben yokken diğer yazılarıma da göz atmayı unutmayın. Yorumlarınızla da beni motive edebilirsiniz :)

, ,
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...
Yazar :

Elektrik-Elektronik mühendisiyim. 2 yıldır bu blogda yazıyorum. Ve 6 aydır aktif olarak internet siteleri yönetiyorum. Kişisel olarak da teknoloji ve fotoğrafçılıkla ile ilgileniyorum.



Beni sosyal medya hesaplarım üzerinden takip edin:

YORUMLAR

 1. Hüseyin

  2 sene ago  

  Adsense’den verim alamıyorum. Bu yüzden banner reklam türünü deneyeceğim sitemde, hitim de iyi seviyeye ulaştı gibi :) banner denenebilir. Teşekkürler.

 2. kaan

  2 sene ago  

  Güzel bilgiler bende en kısa sürede bu blog işlerine gireceğim

 3. emre

  2 sene ago  

  Adsense artık sanırım zorlaştı aslında ziyaretçilerde bu konuda bilinçli tanıtım yazısını denemeyi düşünüyorum.

 4. Eren

  2 sene ago  

  Benimde kullandığım yöntemlerin 3 tanesini yazmışsınız. Bende bir tane ekleyeyim YouTube ile çok iyi para kazanılabilir.

 5. can

  2 sene ago  

  güzel bilgiler aslında bir kaç blog ile beraber azda olsa para kazanabiliriz oturduğumuz yerden gerçekten

 6. Eda

  2 sene ago  

  Adsense’den gelen kazançlar azalmaya başladı,Yandex Toloka hakkında ne düşünüyorsunuz?

  • 2 sene ago  

   Aslında bildiğim kadarı ile çok farklı platformlar. Tolaka internet kullanıcılarının aramalara uygun siteleri seçmeleri için bir ödeme yaptığı platformun adı.

 7. best54

  2 sene ago  

  bir konuya doğru temas etmisiniz para kazanmak için bu giren hayal kırıklığına uğrar.

Daha fazla Webmaster
Contact Form 7
Contact Form 7 Kullanımı

Merhaba Arkadaşlar, Bugün sizler için Wordpress kullanan webmasterların sıklıkla kullandıkları Contact Form 7 eklentisi hakkında bilgiler vereceğim. Çünkü neredeyse her...

Hemen Çıkma Oranı Nedir
Hemen Çıkma Oranı

Evet kendim birşeyler öğrendikçe veya önemini kavradıkça sizler için bilgiler vermeye devam ediyorum. Bu yazımda da sizler için sitelerin analizlerinde...

Kapat