Ayhan 29 Ocak 2017 Bloglama

Blog yazarları olarak her yazımızın ilgi çekmesini, okunmasını ve okuyucular tarafından değer görmesini isteriz. Belki de bizi en çok üzen olay, emek vererek kaleme aldığımız yazıların okunmaması ve değer görülmemesidir. Peki burada okunma kısmının kontrolü kolay, ancak değer görüp görmediğinin kıstası nedir ? Bu durum farklı şekilde yorumlanabilir ancak benim için ana kıstas sosyal medyada paylaşılması, forumlarda kaynak gösterilmesi ve yorum gelmesidir.

Yorum

Yorum

İşte bu noktada sizlere tek yazı ile nasıl 164 yorum aldığımı anlatmak istiyorum. Ve buna bağlı olarak içeriklerinize nasıl daha çok yorum alabilirsiniz noktasına bir parmak basmak istiyorum.

Öncelikle 164 yorum ile en çok yorum alan yazım “Sony Xperia Z2 Su Geçirdi” ! Başlığından da anlayabileceğiniz gibi başıma gelen bir sorunu ve sonrasında yaşadığım süreci anlatmıştım. Peki bu yazım nasıl oldu da 164 yorum alabildi ?
Sony Xperia Z2 Su Geçirdi

1 – İnsanların Yaşadığı Sorunu Konu Aldım

Türkiye’de insanlar genellikle interneti, sorunlarına çözüm bulmak için kullanıyor. Bu yazımda da telefonuma su girmesi sonrası başıma gelenleri ele alarak, başına aynı olay gelenlerin neler yapabileceğine dair önerilerde bulunmuştum.

2 – İnsanlara Cevap Verdim

Benimle aynı sorunu yaşayan kişiler genellikle ufak kardeşlerim oldu ve telaş içinde sorular sormaya başladılar. Ben de bu kişilere elimden geldiğince cevapladım. Bu sayede hem Google üzerinde yukarılar yer aldı. Hem de farklı kişiler de soru sormaya cesaretlendi. Yorumlarda benim yazdıklarım sayesinde iade alıp bana teşekkür edenler de mevcut.

3 – Yazım Sosyal Medyada Paylaşıldı

Benimle aynı sorunu yaşayanlar genellikle Facebook üzerinde yazımı paylaştılar ve yazı elden ele uzayarak daha fazla kişinin okunmasına sunuldu.
Blog Yorumları Yaparak Değer Katın, Değer Kazanın

4 – Yazım Forumlarda Referans Gösterildi

Aynı sorunu yaşayan kişiler forumlarda benim yazımı referans gösterdiler ve bu sayede bana daha fazla ziyaretçi kazandırdılar.

Son Olarak 

Aslında tüm adımların temeli, okuyuculara aradıklarını vermem ve yönlendirici olmamdı. Bu nedenle yazılarınızda bilgilendirici ve yönlendirici olmak daha fazla yorum almanızı sağlayacaktır.

, ,
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Yazar :

Elektrik-Elektronik mühendisiyim. 2 yıldır bu blogda yazıyorum. Ve 6 aydır aktif olarak internet siteleri yönetiyorum. Kişisel olarak da teknoloji ve fotoğrafçılıkla ile ilgileniyorum.Beni sosyal medya hesaplarım üzerinden takip edin:

YORUMLAR

 1. 3 ay ago  

  Onemli bir konuya değinmişsin ve faydali bir yazi olmus. Icerik icin tesekkurler.

 2. 3 ay ago  

  Yazı tecrübe edilen bir konuda olduğu zaman okuyucu daha sıcak geliyor. Bunun yanında sizin gibi xperia Z2 si su geçiren de olunca yorum ister istemez artış gösteriyor :)

  • 3 ay ago  

   Dediğiniz gibi insanlarımız kendi derdine çare bulduğundan yazmaktan çekinmiyor.

Daha fazla Bloglama
Podcast Yayını Nasıl Yapılır
Ülkemizde Neden Podcast Yayınları Yaygın Değil ?

Aslında bu soru yabancı blogları okurken denk geldiğim bir yazı (Burada) sonrası aklıma geldi. Yazıda Podcast yayınları yapmadan önce kendinize...

Kişisel Blog Konusu Bulma
Kişisel Blog Konusu Bulamayanlara Tavsiyeler

Blog yazarlarının belkide en zorlandığı şeylerin başında yazılacak konu bulmak geliyor. Hele ki söz konusu kişisel blog ise yazı konusu...

Kapat