Anasayfa Tanıtım Bandırma Sultan Tatlısı

Bandırma Sultan Tatlısı

5 Dakikada Okunur
0
0
124
Lokma

Bandırma Sultan Tatlısı

Bandırma lokmasının çekiciliği kadar, başka ne olabilir. Yendikçe, insanın tekrar yemek isteyeceği, sanki tabakta dururken al beni ye! dercesine, oradan size doğru bakıp durur öylece. Tarifi o kadar basittir ki, bu lezzetin bu kadar cık mı? Uğraşı var, diyerek içinizden geçirmeden yapamazsınız.  Mesela alt kat komşunuzun, bandırma lokma tatlısına yeni tat ekledim, deyip size getirmesi. Vişne sosuyla birlikte lokma tatlısının o şahane görüntüsünden tadımlık alanın bir lokma daha isteyip defalarca yenmesi. Bu konuya bir örnek vermek gerekirse tatlıyı sevmeyen birinin bile ya da sevse bile pek aklına tatlı düşmeyen kişilerin, yollarda bandırma lokmacısını gördüklerinde, akıllarına düşmeyen tatlı bile mideye hemen düşüveriyor. Tezgâhlardan gelen o muhteşem kokusu, gevrek görünüşü, fakat bir o kadarda yumuşak olan bu tatlı, bandırma lokmacısı larının ellerinden, mutfağımıza hemen giriveriyor. Bandırma lokma tatlısı, görenleri direk kendisine çektiği gibi akla geldiğinde de yenmeden iç rahatlığı, vermiyor. Mesela tatlı krizinde, ilk aklımıza gelecek olan şeylerin başında çikolatadan sonra hemen lokma, gelebilir. Bandırma sultan lokması, kendisinin zarif duruşunun yanında, oldukça hafif bir tatlıdır. Şunu diyebilirim ki diyette olan biri için bile zararsız sayılır. Tabii dozunu kaçırmamak şartıyla ama bir defa yendiğinde devamının gelmemesi elbette ki mümkün, değildir. Sırf bu yüzden tatlının pek bir zararı olmasa da aşırıya kaçıp biraz fazla yemekten birkaç gram fazladan kilo alınabilir. Ve buda bandırma sultan tatlısının güzelliğinin yanında, görülmeyecek kadar ufak sorundur.

Lokma Tatlısı Ne Zaman Yapılır

İstediğiniz her zaman gece gündüz yapılıp yenebilecek hafif bir o kadarda lezzetli bir tatlı olmasının yanında toplu düğünlerde ve Sünnet törenlerinde, İşyerlerinin açılış törenlerinde, özel günlerinizde, cenazelerde, ölüm yıldönümlerinde lokma döküp dağıtabilirsiniz. Yani kısaca bandırma sulta lokumu istediğiniz zaman istediğiniz şekilde tüketilebilirsiniz.

Sultan Lokma Tatlısı İletişim

Teknolojinin nimetlerinden en uca kadar yararlandığımız şu günlerde bizlere de internet sitemiz aracılığı ile http://www.bandirmasultanlokmacisi.com/  isterseniz de iletişim bölümümüzdeki telefonlarımızdan ulaşabilir ve internet sitemizde aradığınız her şeye en kolay biçimde ulaşabilirsiniz.

Daha fazla ilgili makale
 • Zanussi

  İstanbul Zanussi Servis

  ZANUSSİ marka ürün gruplarınızı emanet etmek için tercih edeceğiniz firmayı detaylı bir şe…
 • Fakir Servis

  FAKİR Teknik Servis

  İstanbul gibi yoğun bir trafiğe sahip olan şehirlerde servis hizmeti sunmak gerçekten çok …
 • Hosting Seçimi

  Hosting Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Ettim ?

  Son zamanlar kişisel blog olarak ilerleyen yazılarıma, bu tarz blog sahibi olmak isteyen k…
Yazardan daha fazla Ayhan KORKMAZ
 • Zanussi

  İstanbul Zanussi Servis

  ZANUSSİ marka ürün gruplarınızı emanet etmek için tercih edeceğiniz firmayı detaylı bir şe…
 • Fakir Servis

  FAKİR Teknik Servis

  İstanbul gibi yoğun bir trafiğe sahip olan şehirlerde servis hizmeti sunmak gerçekten çok …
 • Philips

  Philips Servis İstanbul

  Philips gibi dünyaca ünü bir markanın müşterileri ile olan iletişiminin de kötü olmasını b…
Load More In Tanıtım

Cevap Yaz