Ayhan 24 Şubat 2016 Genel

GÜNÜMÜZDE BİLGİYE ULAŞMAK ARTIK ÇOK KOLAY

Eskiden bir bilgiye ulaşmak için başvurabileceğimiz kaynaklar sınırlı sayıdaydı. Ansiklopediler, yayınlanmış makaleler, araştırma yazılar vb. bu kaynaklar sınırlı olmakla birlikte güncelliğini kaybedebilmesi nedeniyle de pek sağlıklı olmuyor, kolayca bulunabilmesi de zor olduğundan insanları bilgi edinmekten alıkoyuyordu. Ama artık devir internet devri diyen insanlar bilgiye nasıl ve nereden ulaşabileceklerini biliyorlar. Üstelik çok zahmetsiz ve sınırsız konuda kaynak bularak çok kolay bir şekilde elde edebiliyorlar.

Blogging

İnternet kullanıcı sayısı her geçen gün artıyor ve buna bağlı olarak hangi bilgiyi nasıl ve hangi kaynaktan bulabileceğini merak edenler farklı arama motorlarından yardım alıyorlar. Özellikle büyük firmaların bu iş için geliştirmiş olduğu arama motorlarından en iyi verimi sağlayabilmek için hangi anahtar kelimenin ya da cümlenin kullanılması gerektiğini iyi bilmek gerekiyor. Bilgiye ulaşmak işte bu kadar kolay ve bir yan dan da zor. Eğer ne aradığınızı tam olarak bilmiyorsanız veya hangi kelimenin anahtar kelime olabileceğini tahmin edemiyorsanız işin gerçekten zor. Ama tamamen mi umutsuz tabi ki hayır. Gelişen teknoloji her geçen gün işlerinizi kolaylaştırmak için gece gündüz çalışıyor.

Bulmak istediğiniz bilginin tam olarak anahtar kelimesini bilmeseniz bile ona en yakın birkaç kelime ya da cümle yazarak da arama motorunun size yardımcı olmasını sağlayabilirsiniz. Diyelim ki istediğiniz bilgiye ulaştınız ama daha güncel olmasını istiyorsununuz. Bunun için de elinden geleni yapan firmalar en son çıkan bilgiye en üst sırada yer vererek sizi büyük bir dertten kurtarmış oluyor.

email aboneliği

Bilgiye nasıl ulaşabilirim diye sorduğunuz da yanıtı “internet” olarak vermek gerek. Güncel, sınırsız, hızlı ve kolay bilgi edinme yolunu sunan internet eski yöntemlerden çok daha farklı. İnternete bağlanabildiğiniz her ortamdan kolayca ulaşabilir, öğrenmek istediğiniz her şeyi öğrenebilirsiniz. Herkesin kolayca kullanabileceği şekilde tasarlanan ve geliştirilen arama motorlarını küçükten büyüğe öğrenciden profesöre memurdan en üst düzey devlet yöneticisine kadar herkes kolayca kullanabiliyor. Hayatımızın vazgeçilmezi olan internet sayesinde bilgiye ulaşmak bir tık kadar yakın ve bir tık kadar kolay.

Yazar :

Elektrik-Elektronik mühendisiyim. 2 yıldır bu blogda yazıyorum. Ve 6 aydır aktif olarak internet siteleri yönetiyorum. Kişisel olarak da teknoloji ve fotoğrafçılıkla ile ilgileniyorum.Beni sosyal medya hesaplarım üzerinden takip edin:

YORUMLAR

Daha fazla Genel
Tito
Tito

İtalyan yazar Lucianno düşünce suçlusuydu. 4m2 lik bir hücreye mahkum oldu, hem de tam 17 sene için ! O kahrolası...

helloWorld
AyhanKorkmaz.Net Yayında!

      Bir süredir yazılarımı ayhankorkmaz.wordpress.com üzerinden yayınlıyordum.Ancak artık vaktinin geldiğini düşündüğüm için ve daha profesyonel bir tasarıma geçme ihtiyacından dolayı bu...

Kapat